Elektrik Faturası Sorgulama

Çeşitli faturalarınızı ödeme işlemlerini her zaman farklı mekanlar gezerek ödemek zorunda değişsiniz. Her faturayı belli bir komisyon karşılığında sıra beklemeden aynı yerde ödeyebilirsiniz. Bunlar bazı merkezlerde bulunan fatura sistemleridir. Buralara faturanızla ya da abone numaranızla giderek her türlü faturayı ödeyebilirsiniz.Elektrik faturası sorgulama işlemini de bu kurumlardan gerçekleştirebilirsiniz.
Elektrik ödeme işlemi yapılması için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatını kredi kartınızın ya da maaş kartınızın olduğu bankayı arayarak uygulamaya sokabilirsiniz. Kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak yapacağınız görüşmede otomatik ödeme talimatı vermek istediğinizi söylediğinizde sizden abone numarası ve şirket numarası istenecektir. Kısaca faturanız elinizde olduktan sonra sizden istenilen her bilgiyi vererek ve bu bilgileri onayladığınızı söyleyerek çok az bir zaman diliminde fatura takip etme ve yatırma gibi can sıkıcı durumlardan uzaklaşmış olursunuz. Banka, sizin kartınızdan her ay düzenli olarak ödeme yapar.
Aynı zamanda kredi kartını kullanarak internet üzerinden de elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun için bağlı olduğunuz elektrik dağıtım kurumunun internet sitesine giriş yapacaksınız. Daha sonra kategorilerden online işlemler ve fatura ödeme kısmına ulaşacaksınız. Burayı tıkladığınızda önünüzde bir sayfa açılacak ve bu sayfada sizden fatura bilgileriniz istenecek. Bu bilgiler girildikten sonra ise faturalarınızı ekranda ödenmiş ve ödenmemiş olarak görebilirsiniz. Ödemek istediğiniz faturayı seçerek kredi kartı bilgilerinizi sisteme girerek fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.