Enerji Firmaların Yansıttığı Elektrik Faturaları

Elektrik faturalarının özellikle kış aylarına girdiğimiz şu günlerde cep yaktığı bir gerçek. Tüketiciler de yüksek fatura şokuna maruz kalmamak adına pek çok önlem bulmaya ve farklı yollar uygulamaya çalışıyorlar. Elektrik borcu ödeme işlemlerini daha ucuza getirmeye çalışan müşterilerin karşısına ise firmalar tarafından farklı kampanyalar çıkarılıyor. Bu kampanyalar müşterileri biraz rahatlatsa da esas olan tedarikçi firmaların yaptığı indirimler.

Tedarikçi firmalar müşteri tarafından dilendiğinde değiştirilebiliyor ve ucuza elektrik sağlayan firmalar her zaman daha çok tercih ediliyor. Bu durumda da elektrik tedarikçisi firmalar arasında rekabet ortamı oluşuyor. Baz tedarikçi firmalar iki ay, bazı firmalar da üç ay boyunca elektriği bedava vermek gibi imkanları müşterilere sunarak kendine çekmeyi başarıyor. Ancak her firmanın taahhüt süresi bulunuyor ve bu süreler firmalara göre değişiklik gösteriyor.

Tedarikçi firmaların sağladığı bir diğer indirim de anlaşmalı kredi kartı ile elektrik borcu ödeme işlemlerinde gerçekleşiyor. Tedarikçi firmanızın anlaşmalı olduğu bankaya ait bir kredi kartınız varsa, siz de elektrik faturası ödeme işlemlerinizde bu avantajdan yararlanabilirsiniz. Bankanızın verdiği imkan ile kredi kartı ile elektrik borcu ödeme işlemlerinizde biriken para puanlardan ya da indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede aslında göze küçük gibi görünse de ciddi indirimler yakalayabilirsiniz.

Tüketim toplumu adı ile yaşadığımız şu dönemde her şeyden tasarruf ederken elektrik borcu ödeme işlemlerinde de tasarruf etmek size yeni kapılar açabilir ve hayallerinizi daha hızlı gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Emek vererek kazandığınız paranız boşa gitmesin. Harcarken tasarrufun elinizde olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Bulunduğunuz ilçede olmasa da bulunduğunuz ilde hizmet veren farklı elektrik kurumlarını da mutlaka arayın ve avantajlarını öğrenin. Eğer sizin için uygunsa bulunduğunuz ilçeye hizmet verip vermediklerini öğrenin. Bu sayede kazanan siz olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s